Daktyloskopický komparátor

Daktyloskopický komparátor-obrazek

Slouží k porovnávání daktyloskopických stop sejmutých na místě činu se stopami uloženými na daktyloskopických kartách v kriminalistické evidenci. Je opatřen dvěma shodnými zobrazovacími kanály pracujícími na principu epiprojekce. Umožňuje zobrazení předlohy o rozměrech 38x38 mm. . Zvětšený obraz s pevně nastaveným cca 6,5 – násobným zvětšením je promítán na matnice o rozměrech 250 x 250 mm. Svým tvarem je komparátor uzpůsoben vkládání stop od nejmenších fotokopií až po stopy umístěné na libovolném místě na daktyloskopické kartě formátu A4.

Při použití dvou dichroitických halogenových žárovek o výkonu 75 W, opatřených elektronickým regulátorem jasu, pro každý kanál, dává dostatečný světelný výkon i pro vyhodnocení nejnáročnějších stop.
Přístroj je opatřen nehlučným větracím systémem a stavitelným podnožím, které umožní vytvoření optimálních pracovních podmínek i pro dlouhotrvající psychicky náročnou práci.Pro další zvýšení komfortu obsluhy je komparátor opatřen výměnnými matnicemi, světle zelenou snižující únavu zraku a světle modrou zvyšující kontrast pozorovaných stop.