Reprodukční zařízení

Reprodukční zařízení-obrazek

Reprodukční zařízení je určeno zejména pro fotografování různých předmětů a dokladů. Skládá se ze stojanu s pevnou základovou deskou (rozměry cca 65 x 42 cm), tyče s hřebenovým ozubením a držákem, na který je možné připevnit fotografický přístroj. Délka hřebenového ozubení po kterém lze posunovat držák s fotoaparátem je cca 65 cm.

Do pevné základny stojanu je zabudován stolek s prosvětlovací plochou, umožňující kontrolu např. vodoznaků prověřovaného dokladu. Prosvětlovací plocha rovněž efektivně odstraňuje nežádoucí stíny při fotografování předmětů.
Rozměr prosvětlené plochy je 25 x 15 cm. Prosvětlení zajišťuje bílá zářivka s charakteristikou denního světla (cca 5000° K).

Osvětlení zajišťují 2 světla se zářivkovými trubicemi (opět 5000° K), která zajistí rovnoměrnější osvětlení pracovní plochy než klasické osvětlení žárovkami (i toto osvětlení lze objednat).

Světla se elektricky zapojí do zásuvek 230V na zadní stěně základny.Osvětlení zářivkami i osvit prosvětlovacího stolku je nezávislý, ovládá se vypínači na čelní straně základny.
Na obrázku vlevo je standardní zářivkové osvětlení se dvěma trubicemi 8W (teplota chromatičnosti je 5000° K což odpovídá dennímu světlu).

Fotoaparát se připevní klasickým stativovým šroubem do držáku, který umožní i různé naklopení či natočení polohy fotoaparátu.

Celé zařízení je napájeno z 230 V / 50 Hz sítě.

Jinou možností je osazení zářivkami s trubicemi UV 366 nm. To umožní rychlou a snadnou kontrolu a případnou fotodokumentaci zkoumaného dokladu v oblasti UV záření. Každé osvětlovací těleso má výkon 12 W. Tato světla jsou umístěna v držácích s možností výškového a stranového nastavení.Na obrázcích je zařízení osazeno dvěma UV světly.

Pokud budete používat vlastní standardní světla, lze objednat držáky běžných osvětlovacích těles (obrázek nad textem), která lze upevnit na tyče.

Pro upevnění fotografovaného předmětu v požadované poloze lze s výhodou využít speciální držáky dodávané v soupravě FOTOSADA - viz foto