Filtry

Filtry-obrazek
 

souprava světelných zdrojů pro zviditelnění latentních stop pomocí uv zářeníSouprava slouží ke zviditelnění a dalšímu zpracování stop pomocí UV záření. Je tvořena kombinovanými zdroji UV záření a bílého světla a dalšími pomůckami pro vyhledávání a zpracování stop. Souprava je vhodná pro zpracování luminiscenčních materiálů, může však být použita jako zdroj UV záření i v jiných oblastech, např. v biochemii, defektoskopii ....

Základní souprava obsahuje následující komponenty:

Světelný zdroj - kombinovaný zdroj, tvořený monochromatickým zdrojem UV záření (tři zářivkové trubice 4 W) a halogenovým zdrojem bílého světla 10 W. V základní sestavě je osazen zdroji o vln. délce 366 nm, po dohodě může být osazen zdroji o vlnové délce 254 nm. Halogenový zdroj je upraven pro použití speciálního vyhledávacího filtru 470 nm. Světelný zdroj je určen pro provoz z 12 Vss zdroje (12 V akumulátor, palubní síť v automobilu, speciální. síť. zdroj apod.).
Akumulátor - součástí soupravy je olověný akumulátor 12V/ 4,5 - 8 Ah včetně nabíječe. Akumulátor 12 V 8 Ah spolehlivě zajistí provoz po dobu cca 2 - 10 hodin v závislosti na množství použitých svítidel a režimu činnosti.
Pozorovací filtry - slouží k zvýraznění luminiscenčního efektu pro vyhledávání a následné fotografické zpracování luminiscenčních stop. Souprava obsahuje žlutý, oranžový filtr a speciální interferenční filtr, umožňující plynulou změnu spektrálních vlastností optimálním přizpůsobením propustnosti k fotografované předloze.
Součástí je speciální držák filtrů se sadou závitových kroužků pro použití k různým objektivům. Osazení filtrů a další příslušenství může být specifikováno dle požadavku uživatele.
Držák - slouží ke spojení dvou světelných zdrojů do jednoho funkčního celku a jeho případné připevnění k fotoaparátu.
Stojánek - slouží k upevnění světla např. na pracovní desce stolu, popř. v reprodukčním zařízení.
Transportní obal - v současné době je souprava umístěna v transportní brašně vhodných rozměrů, po dohodě ji lze uložit v transportním kufru.

Dle zkušeností doporučujeme toto složení soupravy:

2ks světelný zdroj 366 nm
1ks akumulátor
1ks nabíječ
1sada kabeláže
1ks držák k fotoaparátu
2ks stojánek skládací
2ks barevné filtry (žlutý, oranžový)
1ks držák filtrů
2ks závitový kroužek (M49 - M62) dle specifikace
1ks interferenční filtr kompletní
1ks sluneční clona univerzální

Dle požadavku odběratele může být složení soupravy upraveno a souprava může být doplněna dalším příslušenstvím (např. síťovým napájecím zdrojem, makronástavcem atd.).
Rovněž lze dohodnout dodávky jednotlivých částí soupravy samostatně.
Souprava se zdroji 366 nm a s výše uvedeným příslušenstvím byla vyvinuta ve spolupráci s Kriminalistickým ústavem Praha podrobena zkouškám na fotooddělení KÚP.

 

Nabídka komponent:
Světelný zdroj:
366 nm 3 x 4 W bez filtru
254 nm 3 x 4 W s filtrem
366 nm 2 x 4 W bez filtru
254 nm 2 x 4 W s filtrem


Akumulátor:
12 V/ 8 Ah včetně. krytu
12 V/ 4,5 Ah včetně. krytu
Nabíječ
transportní pouzdro na akumulátor
kabeláž napájecí kompletní

Držák k fotoaparátu

Stojánek stolní skládací

Filtry pozorovací
barevné absorpční filtry různých barev 1 ks
držák filtrů
závitový kroužek 1 ks
interferenční filtr kompletní
sluneční clona
ochranné brýle

Transportní obal
transportní brašna
transportní kufr

Na obr. Je fotoaparát s 2 připojenými světelnými zdroji upevněnými na držáku.