Magnetické aplikátory

Použití magnetických prášků a aplikátorů eliminuje riziko destrukce otisků prstů. Další výhodou je, že pomocí magnetu aplikátoru zbaveníme otisk nadbytečného daktyloskopického prášku. To zajišťuje při následném zpracování otisku lepší výsledky. Magnetické prášky a aplikátory lze použít pouze na nemagnetickém povrchu.

Na obr. dole je uveden: Standardní aplikátor je ideální pro precizní naprašování malých a středních ploch. Výhodou tohoto aplikátoru je, že pro jeho malý průměr, s ním můžeme nabírat i z malých lahviček s práškem. Aplikátor je vybaven kapesním klipem.
Na obr. uprostřed je uveden: Střední aplikátor – má nastavitelnou sílu magnetu, což umožňuje nastavení správného množství daktyloskopického prášku pro naprášení daného otisku prstu. Další výhodou tohoto aplikátoru je, že má plochou hlavu a proto můžeme lépe kontrolovat naprašování a nezavadit vyčnívající částí aplikátoru o otisk, což by vedlo k jeho poškození.
Na obr. nahoře je uveden:GigaMag aplikátor – je vhodný pro maximální pokrytí plochy. Přidrží 9x více prášku než standardní aplikátor.